naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

Uroda

Co wzmacnia włosy?

Włosy to barometr naszego zdrowia. Gdy w organizmie dzieje się coś złego włosy wypadają garściami, na podłodze w łazience cały dywan z włosów się ściele. Gdy dopadają nas choroby, gdy mamy zaburzoną gospodarkę hormonalną, w czasie menopauzy, po porodzie, po znieczuleniu ogólnym podczas operacji włosy wypadają i inne stają się matowe. To czynniki, na które nie zawsze mamy wpływ.

Niekorzystne działanie na włosy

Inne niekorzystne dla naszych włosów sami sobie fundujemy. Często farbujemy włosy, rozjaśniamy, stosujemy wysokie stężenia utleniaczy. Na wakacjach wysuszamy włosy podczas spacerów na słońcu, na plaży wylegując się godzinami nie osłaniając głowy. Nawet zdrowe włosy z wakacji mogą wrócić przesuszone.
Odpoczywamy psychicznie, nasze włosy jednak z wakacji wracają w krytycznym stanie. Na urlopie zyskujemy relaks, ale włosy rozdwajające się końcówki.

Pomoc dla suchych włosów

Przesuszonym włosom trzeba pomóc, przesuszone włosy wymagają pilnej kuracji. Kuracja dla włosów powinna być przemyślana, czasem wymaga wizyty u lekarza, u endokrynologa, celem ustawienia kuracji hormonalnej. Wewnętrzny system hormonalny musi działać bez zarzutu. Po operacji i narkozie potrzebny jest odpoczynek, suplementowanie diety, picie naparów z pokrzywy, ze skrzypu polnego, przyjmowanie preparatów z krzemem, kompleksu witamin.
Zewnętrznie także możemy pomóc włosom. Używajmy łagodnego szamponu, z wyciągiem z pokrzywy. Stosujmy maski i odzywki, przynajmniej dwa razy w tygodniu.
W weekend, gdy mamy więcej czasu wypróbujmy stary sposób naszych babć; olejek rycynowy, żółtko jajka i kilka kropel cytryny. Mieszankę nakładamy na włosy przykrywamy workiem i trzymamy w cieple przynajmniej pół godziny. Potem spłukujemy.
Aby mieś zdrowe włosy trzeba się natrudzić. Zabiegi, właściwa pielęgnacja z włosów suchych da nam lśniącą fryzurę.

Zobacz więcej podobnych artykułów na weselnystolik.pl