naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

Jak zadbać o włosy
Uroda

Jak zadbać o włosy, by były zdrowe i piękne?

Zdrowe i lśniące włosy podnoszą samoocenę i dodają pewności siebie. Jednak istnieje wiele czynników, które mogą osłabiać ich strukturę i prowadzić do nadmiernej łamliwości, a nawet wypadania włosów. Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi, gęstymi włosami, musisz odpowiednio o nie dbać każdego dnia. Co zrobić, żeby zdrowe włosy stały się Twoją wizytówką? Podpowiadamy!

Określ rodzaj włosów

Włosy mogą być suche, zniszczone, przetłuszczone lub szorstkie. Dlatego podstawą udaną pielęgnacji będzie określenie typu posiadanych włosów i stopnia ich porowatości. Porowatość włosów to termin, który odnosi się do stopnia odchylenia łusek. Im bardziej łuski są rozchylone, tym gorsza jest kondycja włosów, ponieważ są podatniejsza na uszkodzenie, rozdwajanie i wypadanie. Gdy już określisz rodzaj swoich włosów, będziesz w stanie dobrać do nich odpowiednie kosmetyki. Włosy suche wymagają regularnego nawilżania przy użyciu sprawdzonych kosmetyków. Do włosów zniszczonych powinnaś stosować odżywki, maski i naturalne oleje, natomiast do włosów przetłuszczonych warto wybierać produkty, które regulują wydzielanie sebum. Poza produktami pielęgnacyjnymi niezwykle ważne będzie także dobranie odpowiedniej szczotki do włosów. Jeśli Twoja szczotka wyrywa Ci włosy lub gubi kuleczki podczas czesania, to koniecznie wymień ją na nową. W drogeriach znajdziesz modele z syntetyczno-naturalnym lub nylonowym włosiem, dzięki którym wygodnie rozczeszesz nawet bardzo długie włosy.

Sięgaj po sprawdzone kosmetyki z naturalnym składem

Zawarte w kosmetykach składniki mogą znacząco osłabiać włosy i powodować ich łamliwość. Zanim zastosujesz dany preparat, sprawdź najpierw jego skład, działanie i możliwe skutki uboczne. Najlepsze produkty do pielęgnacji włosów powinny zawierać naturalne substancje o udowodnionym działaniu. Obecnie panie chętnie sięgają na przykład po farby do włosów bez amoniaku. Dzieje się tak, ponieważ tego rodzaju produkty bazują na substancjach, które nie wydzielają drażniącego zapachu i nie wpływają negatywnie na skórę głowy. Jak stosować farbę bez amoniaku? Aplikacja farby do włosów bez amoniaku jest bardzo prosta i nie zajmuje dużo czasu. Produkt rozchyla łuski bardzo powoli, a otrzymany w ten sposób efekt długo utrzymuje się na włosach. Farby bez amoniaku możesz stosować częściej, ponieważ nie działają drażniąco na skórę. Dobrej jakości produkty są dodatkowo wzbogacane o witaminy, minerały i ekstrakty roślinne.

Zmień swoje nawyki

Twoje włosy mogą być słabe i zniszczone, ponieważ stosujesz nieodpowiednią dietę, zbyt często je myjesz lub używasz suszarki mechanicznej. Czasami już nawet drobna zmiana codziennych przyzwyczajeń może spowodować, że włosy będą wyraźnie gęstsze i lepiej odżywione. Dlatego pamiętaj, aby zdrowo się odżywiać, rozczesuj włosy delikatnie i chroń je przed nadmiernym wysuszeniem. Pomocne może okazać się także przyjmowanie suplementów diety bogatych w witaminy z grupy B.

Zadbane włosy będą wspaniale prezentować się w każdych okolicznościach. Silne i mocne pasma doskonale podkreślą Twoją urodę, a jednocześnie umożliwią Ci stworzenie finezyjnej fryzury. Doskonałe efekty osiągniesz, jeśli będziesz stosować dobrej jakości produkty pielęgnacyjne z naturalnym składem. Dzięki nim Twoje włosy szybko odzyskają dawny blask.

Materiał zewnętrzny