naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

OnlyBio
Uroda

OnlyBio – odżywka emolientowa, humektantowa czy proteinowa? Którą wybrać

OnlyBio słynie z produktów, z których każdy, zawiera co najmniej 98% składników pochodzenia naturalnego. Nie inaczej jest w przypadku nowej, wegańskiej linii kosmetyków do pielęgnacji włosów Hair Blance, wśród której prawdziwą sensacją okazały się odżywki emolientowa, proteinowa oraz humektantowa pozwalające zachować naturalną równowagę PEH.

Odżywki do włosów są jednym z podstawowych produktów pielęgnacyjnych. Dzięki nim możliwe jest zachowanie kosmyków w odpowiedniej kondycji, chroniąc ich zdrowy wygląd i blask. Odżywki, z jednej strony mają chronić włosy przed uszkodzeniami i negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, a z drugiej, kompleksowo je regenerować. Marka OnlyBio zaproponowała preparaty, które dbają o balans PEH, dostarczające włosom substancji, których potrzebują: protein, emolientów oraz humektantów. Dlaczego to trio składników jest tak ważne?

OnlyBio Hair Balance – zachowaj równowagę PEH

Onlybio Hair Balance tworzą kosmetyki, które pozwalają kompleksowo zadbać o włosy nisko, średnio i wysokoporowate, odpowiadając na najważniejsze potrzeby każdego rodzaju. Wegańską kolekcję zasilają szampony, maski, wcierki, peeling do skóry głowy, olejki oraz odżywki: proteinowa, emolientowa oraz humektantowa.

Emolienty, proteiny oraz humektanty są składnikami, które pozwalają zadbać o zdrowy i piękny wygląd włosów. Ich niedobór negatywnie odbija się na kondycji kosmyków, ale ich nadmiar również nie jest wskazany. Dlatego tak ważne jest utrzymanie równowagi PEH w codziennej pielęgnacji włosów.

PEH jest skrótem, który powstał dzięki nazwom substancji – kluczowych dla zdrowia włosów: protein (P), emolientów (E) oraz humektantów (H). Trio tworzące filozofię równowagi zakłada balans, czyli odpowiedni poziom składników, zarówno wykluczający ich niedobór, jak i nadmiar, który bywa równie szkodliwy.

OnlyBio, tworząc serię odżywek Hair Balance, uwzględniło potrzebę kompletu składników odżywczych dla prawidłowego i zdrowego wzrostu włosów. Zbilansowane trio wygładza kosmyki, domyka ich łuski, a w przypadku włosów kręconych, wydobywa ich skręt.

Potrójna pielęgnacja balansuje pomiędzy trzema składnikami, gdzie niedobór lub nadmiar każdego z nich, oznacza określone problemy z włosami. Przykładowo, przesuszone włosy mogą sygnalizować niedobór emolientów oraz humekntantów, ale nadmiar protein. Za brak połysku może odpowiadać zbyt mała ilość wszystkich trzech składników lub nadmiar humektantów. Dzięki specjalistycznej wiedzy OnlyBio stworzyło produkty, które bazują na optymalnych połączeniach PEH, dzięki czemu pozwalają spełnić marzenia o zdrowych i lśniących kosmykach.

Odżywka Onlybio: proteinowa, emolientowa, a może humektantowa?

Odżywka Onlybio, w ramach kolekcji Hair Balance, występuje w trzech odsłonach: proteinowej, emolientowej oraz humektantowej. Każda z nich odpowiada na zindywidualizowane potrzeby pielęgnacyjne i dostarcza włosom dokładnie tego, co potrzebują.

 OnlyBio odżywka

OnlyBio – odżywka proteinowa

Proteiny są naturalnym budulcem włosów, właśnie dlatego ich głównym zadaniem jest odbudowa i regeneracja kosmyków. Proteiny eliminują uszkodzenia, a także uzupełniają ubytki w strukturze kosmyków. Regularne stosowanie odżywki proteinowej prowadzi do wzmocnienia włosów, nadaje im objętości, a także energii, witalności i zdrowia. Proteiny tworzą duet idealny z humektantami. Najpopularniejszymi białkami protein są: keratyna, kolagen, jedwab, białka pszenicy, białko soi. W odżywce OnlyBio wykorzystano proteiny pszenicy, soi i argininę, tj. składniki, które pomogą rozwiązać problem matowych i oklapniętych włosów.

Właściwości protein:

 • odbudowa i regeneracja włosów,
 • uzupełnianie uszkodzeń,
 • wzmocnienie kosmyków,
 • nadanie objętości,
 • dobrze tolerowane przez włosy wysokoporowate.

OnlyBio odżywka proteinowa dedykowana jest włosom pozbawionym życia, matowym, przyklapniętym, bez objętości.

OnlyBio – odżywka emolientowa

Z kolei emolienty mają przede wszystkim chronić nasze włosy, otulać je ochronną warstwą, która jednocześnie zapobiega odparowywaniu i utracie wody. Substancja ta znakomicie zabezpiecza kosmyki prze uszkodzeniami mechanicznymi oraz czynnikami zewnętrznymi. Włosy są idealnie wygładzone oraz miękkie. Najpopularniejszymi źródłami emolientów są oliwa oraz olej słonecznikowy. Kosmetyk OnlyBio wykorzystuje masło shea, olej lniany i olejek awokado. Odżywka z emolientami rozwiąże problem napuszonych, szorstkich i suchych włosów. Emolienty należy stosować z proteinami oraz humektantami, gdyż potęgują one ich działanie.

Właściwości emolientów:

 • chronią kosmyki przed uszkodzeniami,
 • zabezpieczają przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych,
 • znakomicie wygładzają i zmiękczają,
 • regenerują końcówki, chronią je przed rozdwojeniem.

OnlyBio odżywka emolientowa została stworzona z myślą o włosach puszących się, plączących oraz szorstkich.

OnlyBio – odżywka humektantowa

Zadaniem humektantów w przypadku włosów, jest przyciąganie cząsteczek wody i jej magazynowanie – właśnie dlatego substancja ta odpowiedzialna jest za optymalny poziom nawilżenia. Humenktanty powinny być stosowane w towarzystwie emolientów. Najbardziej znanymi źródłami humektantów są aloes, gliceryna, kwas hialuronowy, mocznik, natomiast odżywka Onlybio bazuje na betainie, aloesie i kwasie mlekowym. Odżywka ta będzie idealna do włosów słabych oraz suchych.

Właściwości humekntantów

 • znakomicie nawilżają kosmyki,
 • dbają o optymalny poziom nawilżenia,
 • magazynują wodę,
 • dbają o nawodnienie i zdrowy wygląd włosa.

Onlybio odżywka humektantowa sprawdzi się w pielęgnacji włosów szorstkich oraz mocno przesuszonych

Każda z odżywek OnlyBio pozwala zachować naturalną równowagę PEH włosa, ale wyłącznie wtedy, gdy poszczególne substancje dostarczane są kosmykom w odpowiedniej ilości. Jeśli nadmiernie obciążymy włosy którymś ze składników, możemy uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego.

OnlyBio Hair Balance

OnlyBio – prawdziwa eko-rewolucja w codziennej pielęgnacji

OnlyBio, tworząc swoje kosmetyki, zapoczątkował prawdziwą eko-rewolucję w świecie beauty. Rewolucję, w której nie ma miejsca na kompromisy, a jedynie na całkowicie naturalne surowce, ekologiczne opakowania i zielony proces produkcyjny, czyli możliwie najbardziej przyjazny środowisku.

Ekologiczną filozofię potwierdza nowa kolekcja kosmetyków do pielęgnacji włosów Hair Balance, która jest odpowiednia dla wegan i wykorzystuje siłę natury. Każda z odżywek w 98% bazuje na składnikach pochodzenia naturalnego. Produkty nie są testowane na zwierzętach, nie zawierają parabenów, SLS, SLES, olejów mineralnych, parafiny czy syntetycznych zapachów.

Cała linia kosmetyków do włosów Onlybio, z odżywkami PEH na czele, dedykowana jest kobietom, którym zależy na świadomej pielęgnacji – balansie substancji, których niedobór jest tak samo szkodliwy, jak ich nadmiar. Proteiny, emolienty oraz humektanty to niezawodne trio pielęgnacyjne, które – jeśli zostanie zastosowane właściwie – odwdzięczy się zdrowymi i pięknymi kosmykami.