naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

olejek rycynowy na rzęsy
Uroda

Jak działa olejek rycynowy na rzęsy?

Olejek rycynowy to składnik, który bardzo często wykorzystywany jest w kosmetyce. Jest produktem, który pozwala zadbać o kondycję włosów, rzęs i skóry. Olejek rycynowy na rzęsy, jeśli jest stosowany regularnie, może sprawić że będą one gęstsze, bardziej lśniące i wytrzymalsze. Warto wiedzieć o tym, jak stosować olejek rycynowy na rzęsy, by utrzymać je w jak najlepszej kondycji.

Czym jest olejek rycynowy?

Zanim zacznie się stosować olejek rycynowy na rzęsy, warto dowiedzieć się, czym on w ogóle jest. Jest on wytłaczany z nasion rącznika pospolitego. Jest to roślina, która rośnie głównie w Indiach i Afryce. Bywa także sadzona w Polsce, jako ozdoba przydomowych ogródków. Tym, co przemawia na korzyść olejku rycynowego jest fakt, że jest to substancja o pochodzeniu roślinnym, a co za tym idzie, jest w pełni naturalna. Dlatego też olejek rycynowy na rzęsy można stosować bez żadnego obaw. Był on doceniany już w czasach starożytnych. Obecnie jest wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym na znacznie większą skalę.

Olejek rycynowy na rzęsy jest stosowany głównie zewnętrznie.

W jaki sposób olejek rycynowy poprawia kondycję rzęs?

Jeśli chodzi o olejek rycynowy na rzęsy, to posiada on bardzo wiele wartych uwagi właściwości. Przede wszystkim, wspomaga wzrost rzęs, czyniąc je gęstszymi, grubszymi i mocniejszymi. Rzęsy, na które regularnie stosuje się olejek rycynowy, posiadają o wiele mniejszą tendencję do wypadania, rzadziej ulegają kruszeniu, a także charakteryzują się pięknym blaskiem. Olejek rycynowy poprawia także naturalną, ciemną barwę rzęs. Posiada on właściwości regenerujące rzęsy, jeśli często stosuje się na nie zabiegi henny.

Wiele kobiet ceni olejek rycynowy z tego powodu, że jest on o wiele tańszy, niż drogie odżywki do rzęs. Warto jednak pamiętać o tym, że trzeba korzystać z niego regularnie i systematycznie. Pierwsze efekty są już widoczne po tygodniu. Miesięczna kuracja znacznie poprawia stan rzęs, co jest widoczne już na pierwszy rzut oka.

Jak nakładać olejek rycynowy na rzęsy?

Olejek powinien być nakładany codziennie – rano lub też wieczorem. W W celu jego nałożenia warto wykorzystać starą szczoteczkę po tuszu do rzęs. Można także użyć wacika kosmetycznego, który należy delikatnie nasączyć produktem. Nie jest z kolei polecane nakładanie olejku rycynowego palcem, ponieważ w ten sposób może on dostać się do oka. Jest to substancja drażniąca, która może powodować łzawienie lub przekrwienie oczu. W przypadku zbyt gęstego olejku, warto przed aplikacją delikatnie go podgrzać, w celu zwiększenia jego płynności.