naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

jak zapuścić brwi
Uroda

Jak zapuścić brwi?

Brwi, choć zdają się być tak niepozorną częścią twarzy, dzięki odpowiedniej pielęgnacji, mogą stać się ogromnym walorem. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy najmodniejszy jest naturalny look, warto zadbać o włoski, by były gęste i mocne.

Trendy w stylizacji brwi

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat moda, zarówno jeśli chodzi o odzież, jak i makijaż, kilkukrotnie przechodziła istne rewolucje. Wszakże nie dalej niż dwie dekady temu niezbędnymi akcesoriami kosmetycznymi każdej kobiety były pęseta i czarna kredka, dziś natomiast większość pań zastanawia się, jak zapuścić brwi. Dawniej „wyskubane” włoski, w których miejsce rysowana była cienka, ciemna kreska, stanowiły absolutny hit, obecnie natomiast, zarówno na wybiegach, jak i na ulicach miast królują „fluffy brows”. By jednak móc uzyskać najmodniejszy, naturalny efekt na swoich łukach, trzeba znać sposoby na to, jak zapuścić brwi. Wszakże bujne, wręcz krzaczaste włoski stanowią absolutną podstawę topowych stylizacji makijażowych ostatnich kilku sezonów.

Jak zapuścić brwi?

Wiele kobiet boryka się z problemem, jakim jest niedostateczny porost włosków na łukach brwiowych. Często po latach cyklicznego wyrywania trudno jest uzyskać na nowo ich dawną, tak obecnie pożądaną gęstość i długość. Istnieją jednak skuteczne metody na to, jak zapuścić brwi, a najpopularniejszą z nich jest używanie olejku rycynowego. Nakładany co noc na łuki kosmetyk stymuluje wzrost włosków, czego pierwsze efekty powinny być widoczne już po kilkukrotnym zastosowaniu. Ponadto w drogeriach i aptekach dostępne są dziesiątki specjalistycznych odżywek zagęszczających i wydłużających brwi, a kosmetyczki oferują szereg usług poprawiających ich wygląd i kondycję, jak np. laminacja włosków. Jeśli jednak żadna z powyższych metod na to, jak zapuścić brwi nie okaże się satysfakcjonującą, z pomocą może przyjść medycyna estetyczna. Coraz większą popularnością cieszy się bowiem zabieg transplantacji, polegający na przeszczepieniu mieszków włosowych pobranych z potylicy i karku na łuki brwiowe pacjentki.

Dobrze wystylizowane brwi mogą całkiem zmienić twarz kobiety i nadać jej zupełnie nowego charakteru. Obecnie najmodniejsze, gęste i krzaczaste włoski potrafią optycznie wyszczuplić facjatę, otworzyć oko, a nawet odjąć kilka lat swojej właścicielce. Warto zatem poświęcić choć parę minut każdego wieczoru na ich pielęgnację, a z pewnością odwdzięczą się złagodzeniem rys twarzy i odwróceniem uwagi od ewentualnych niedoskonałości cery.