naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

jaki kolagen wybrać na zmarszczki
Uroda

Jaki kolagen na zmarszczki jest najlepszy?

Kolagen jest naturalnym składnikiem organizmu. Skóra składa się z niego w 75 procentach. Dużo kolagenu jest też w kościach. Ten naturalny budulec skóry, produkowany jest przez organizm przez całe życie. W miarę upływu lat organizm produkuje go jednak mniej. Dlatego na skórze pojawiają się oznaki starzenia, między innymi zmarszczki. Kolagen można jednak organizmowi także dostarczyć. W sprzedaży jest w postaci tabletek lub zastrzyków, są też kosmetyki, które go zawierają Jaki kolagen wybrać na zmarszczki? Wbrew pozorom nie każdy pozytywnie zadziała na skórę.

Jaki kolagen wybrać na zmarszczki? Wybór jest spory

Zastanawiając się, jaki kolagen wybrać na zmarszczki, trzeba pamiętać, że suplementacja kolagenem to nie wszystko. Bardzo istotne jest też doprowadzenie do tego, by organizm zaczął produkować go więcej. Jak to zrobić? Trzeba pamiętać o tym, by się wysypiać. Zdrowy sen to czas, w którym organizm się regeneruje, co przyspiesza także produkcję kolagenu. Na produkcję kolagenu wpływa też zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Zmniejsza ją zaś stres, używki, nieodpowiednie odżywianie się. Negatywny wpływ ma też częste i zbyt długie przebywanie na słońcu oraz korzystanie z solarium. To wszystko nie tylko zahamuje proces produkcji kolagenu w organizmie, ale i będzie powodować znacznie szybszy rozpad tego, który został wyprodukowany.

Kolagen oczywiście można też dostarczać organizmowi na wiele sposobów. Chcą poprawić wygląd skóry i wygładzić zmarszczki, warto zdecydować się na kolagen podawany podskórnie. Zabiegi tego rodzaju wykonuje się praktycznie w każdej klinice medycyny estetycznej. Ostrzykiwanie twarzy kolagenem może spowodować wręcz niesamowite efekty. Zmarszczki staną się znacznie mniejsze lub znikną całkowicie, skóra twarzy zaś będzie wyglądać dużo lepiej i młodziej. Oczywiście tak się stanie, jeśli kolagen zostanie wstrzyknięty we właściwy sposób. Zbyt wiele kolagenu wstrzykniętego pod skórę może spowodować, że twarz będzie wyglądać sztucznie, a skóra będzie sprawiała wrażenie napompowanej.

Jaki kolagen wybrać na zmarszczki? Kolagen w kremach i innych kosmetykach działa przede wszystkim na zewnętrzne warstwy skóry

Jaki kolagen wybrać na zmarszczki? Ten w kremie lub serum wydaje się najodpowiedniejszy, jednak tak nie jest. W sprzedaży jest wiele kremów i innych kosmetyków zawierających kolagen. Najczęściej jest on umieszczany w peptydach, które są na tyle małe, że mogą przenikać przez skórę. Niestety najczęściej jednak nie są w stanie przeniknąć w głębokie partie skóry. Kolagen w kremie znakomicie zadziała jednak na zewnętrzną warstwę skóry. Do warstw wewnętrznych jednak nie trafi.

Jaki kolagen wybrać na zmarszczki? Najlepsze efekty zapewni kolagen w zastrzykach i oczywiście kolagen naturalnie wytwarzany przez organizm. Kremy z kolagenem poprawią oczywiście wygląd skóry, działać będą jednak przede wszystkim na zewnętrzne jej warstwy.