naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

makijaż permanentny brwi
Uroda

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny doczekał się już wielu swoich odsłon, ale tą, którą ostatnio uznaje się za najpopularniejszą, jest makijaż brwi. To metoda gwarantująca trwałe i stałe efekty. Technika wykonywania makijażu permanentnego brwi przypomina w pewnym stopniu tatuowanie, gdyż też polega na aplikowaniu substancji barwiących, które wprowadza się tuż pod skórę przy użyciu niewielkiej i stosunkowo cienkiej igły. Makijaż staje się niemalże tak trwały jak tatuaż. Nie da się go zmyć czy jakkolwiek inaczej zetrzeć.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Na zabieg makijażu permanentnego brwi można się zdecydować w wielu gabinetach kosmetycznych. Warto jednak od razu wspomnieć o tym, że nie każda kosmetyczka ma odpowiednie uprawnienia do tego, by go prawidłowo i bezpiecznie wykonać. Chcąc z niego korzystać, należy więc poświęcić trochę czasu na znalezienie salonu, w którym będzie pracować wykwalifikowana linergistka. Jest to właśnie specjalistka od makijażu permanentnego. Mimo iż nawet „zwykłe” i mało doświadczone kosmetyczki czasami posiadają ten zabieg w ofercie swoich gabinetów, dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie korzystać z ich usług, bo nigdy nie wiadomo, jak się to skończy.

Prawidłowy zabieg makijażu permanentnego

A makijaż permanentny brwi powinien być odpowiednio przeprowadzony. Wbrew powszechnym przekonaniom jest to bowiem odmiana dość inwazyjnego zabiegu, który wymaga od przeprowadzającej go osoby sporych umiejętności oraz doświadczenia. Bardzo ważne jest też to, w jakich warunkach wykonuje się ten typ trwałego makijażu. Gabinet musi być do niego przystosowany – na pewno winien być w stu procentach higieniczny. Kosmetyczka powinna też bezwzględnie przestrzegać wyznaczonych procedur, aby nie doprowadzić do zakażenia pacjentki lub pacjenta.

Jeżeli jednak makijaż permanentny brwi Warszawa zostanie właściwie przeprowadzony i wykonany, nie doprowadzi on do żadnych większych skutków ubocznych. Jako że jest to metoda dość mocno ingerująca w skórę, tuż po niej skóra w okolicach oczu może być nieco podrażniona i bardziej wrażliwa, ale ten efekt dość szybko mija.