naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

czy rzęsy odrastają
Uroda

Czy rzęsy odrastają?

Osoby, które często poddają się zabiegowi przedłużenia rzęs, mogą zauważyć długoterminowe efekty w postaci pogorszenia się ich kondycji. Bardzo często zastanawiają się, czy rzęsy odrastają po pewnym czasie i ile może to zająć. Czy proces odrastania rzęs można w jakiś sposób przyspieszyć?

Czy rzęsy odrastają?

Ostatnimi czasy zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs staje się bardzo popularny. Niestety, ogromna część kobiet po pewnym czasie boryka się z problemem wypadania naturalnych rzęs. Efekty wyglądają naprawdę koszmarnie, dlatego dużo z nich zadaje sobie pytanie, czy rzęsy odrastają.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nieudane zabiegi kosmetyczne są bardzo ryzykowne. Wykonywanie zabiegów przedłużania rzęs w miejscach niecertyfikowanych może skończyć się ich wypadnięciem bądź też znacznym pogorszeniem kondycji.

Dobra wiadomość jest taka, że rzęsy po pewnym czasie odrastają same. Dlatego osoby zadające sobie pytanie, czy rzęsy odrastają, nie muszą się martwić. Trzeba jednak wiedzieć, że tempo wzrastania rzęs zależy od tego, w jakim stopniu zostały uszkodzone, a także, jaka była przyczyna powodująca ich wypadanie. Nie bez znaczenia są również inne czynniki, takie jak zdolność do regeneracji włosów – która u każdego człowieka różni się od siebie. I dlatego u niektórych ludzi proces odrastania rzęs może trwać nawet kilka miesięcy bądź też jeszcze dłużej.

Jak przyspieszyć proces odrastania rzęs?

Odpowiedź na pytanie, czy rzęsy odrastają, jest już znana. Niemniej jednak, warto się zastanowić, czy istnieją sposoby na przyspieszenie ich wzrostu. Lekarz okulista może przepisać lek, który wspomaga odrost rzęs. Można także skorzystać z domowych sposobów na ich odbudowę. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że żaden z tych sposobów nie posiada potwierdzenia w postaci badań naukowych. Niektórzy twierdzą, że spektakularne efekty może przynieść leczenie olejkiem z drzewa herbacianego.

Z pewnością warto pamiętać o tym, że podstawowym działaniem powinno być zdiagnozowanie przyczyny, która stała się powodem wypadania rzęs. Kobiety, które borykają się z tym problemem, nie powinny stosować zabiegu zakładania sztucznych rzęs, który może znacznie opóźnić wzrost tych naturalnych.

Na odrastające rzęsy warto regularnie aplikować olejek rycynowy, który stosowany regularnie znacznie może poprawić ich kondycję. Trzeba jednak pamiętać o tym, by w jego stosowaniu wykazywać dużą systematyczność, a pierwsze efekty będą widoczne już po pierwszym tygodniu aplikowania.