naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

Lifestyle Zdrowie

DMSO – czym jest, jak się go stosuje i gdzie go można kupić?

Wśród środków stosowanych w leczeniu różnych schorzeń, coraz częściej znajduje się DMSO. Czym jest DMSO, kiedy się go stosuje, jak działa i gdzie go można kupić?

DMSO to lek stosowany przez osoby, które są zwolennikami medycyny alternatywnej, jeśli chodzi o leczenie raka i zwyrodnienia stawów. Skrót DMSO pochodzi od słowa dimetylosulfotlenek. To związek chemiczny, którego głównym składnikiem jest siarka organiczna będąca efektem ubocznym produkcji papieru. Jak się okazuje wykazuje ona działanie prozdrowotne.

DMSO ma właściwości przeciwzapalne, a także przeciwbólowe. Produkt ten przenika doskonale przez błony tkankowe, ułatwiając wchłanianie przez organizm różnego rodzaju substancji czynnych. Można zatem powiedzieć, że DMSO usprawnia działanie wielu innych środków leczniczych. Wiele osób zadaje sobie pytanie: DMSO gdzie kupić? Choć jest to środek sprzedawany bez recepty, powinniśmy zwrócić uwagę na to, kto go dostarcza. DMSO nie dostaniemy zwykle w aptece, ale możemy go kupić za pośrednictwem Internetu wybierając jeden ze sprawdzonych sklepów, z dobrymi opiniami wśród korzystających z tego środka osób. Najwygodniejszy w stosowaniu będzie taki specyfik, który jest rozcieńczony do 70% i znajduje się w szklanej butelce ze sprayem, choć istnieje także możliwość zakupu DMSO w formie zastrzyków lub płynu, gotowego do wypicia. Wszystko zależy od tego na jakiego rodzaju schorzenie lub dolegliwość będziemy DMSO stosować.

Czy stosowanie DMSO jest bezpieczne, czy też istnieją jakieś przeciwwskazania w tym zakresie? DMSO ze względu na swój bardzo intensywny wpływ na organizm nie powinien być stosowany przez określone osoby. Przede wszystkim z tego typu specyfiku powinny zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące, a także osoby chorujące na cukrzycę, astmę, bądź też cierpiące na różnego rodzaju problemy z nerkami i z wątrobą. Jeśli chodzi o inne osoby, korzystanie z DMSO w odpowiednich dawkach jest w pełni bezpieczne, choć warto każdorazowo przed jego użyciem skonsultować się z lekarzem.