naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

kwas glikolowy efekty
Uroda

Kwas glikolowy – efekty, jakie można osiągnąć

Kwas glikolowy nazywany jest także kwasem hydroksyoctowym. Pozyskuje się go z trawy trzcinowej. Jest on pozyskiwany z jej soków. Już lata temu odkryto jego właściwości, dzięki którym powszechnie można stosować go w kosmetologii. W sprzedaży jest wiele kosmetyków, które go zawierają. Stosuje się go także przy zabiegach wykonywanych w gabinetach kosmetycznych i w klinikach medycyny estetycznej. Kwas glikolowy efekty mogą jednak być i negatywne. Jeśli zostanie użyty w zbyt wysokim stężeniu i nieumiejętnie, może spowodować na skórze silne podrażnienia i zarumienienia. Tego typu negatywne kwas glikolowy efekty na skórze będą z pewnością długo się goić, dlatego bardzo ważne jest właściwe stosowanie kwasu i kosmetyków, które go zawierają. Odpowiedni kosmetyk z kwasem i właściwe jego stosowanie gwarantuje bardzo dobre kwas glikolowy efekty.

Kwas glikolowy efekty. Wszystko zależy od stopnia stężenia kwasu

Jakie są kwas glikolowy efekty, po zastosowaniu go na skórze? Kwas glikolowy zastosowany na skórę powoduje delikatne lub szybkie i mocne usuwanie z niej martwego naskórka. Oczyszcza też pory skóry. Wykazuje działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, więc warto go stosować także przy stanach zapalnych skóry, związanych z zakażeniami bakteryjnymi. Efekty stosowania kwasu glikolowego lub kosmetyków, które go zawierają, zależą od tego w jakim stężeniu jest kwas. W warunkach domowych najbezpieczniej stosować kwas o niskim stężeniu nie przekraczającym 15 procent, lub kosmetyki z tego rodzaju kwasem glikolowym. Zastosowany na skórę twarzy przyczyni się do delikatnego złuszczenia naskórka, który jest martwy, a co za tym idzie spowoduje przyspieszenie odbudowy skóry. Kwas glikolowy przyczynia się także do powstawania kolagenu w skórze, czyli naturalnego jej składnika, dzięki któremu skora wygląda zdrowo i jędrnie. Kosmetyki z kwasem glikolowym w tym stężeniu warto też stosować w celu redukcji zmarszczek.

Na zdrową skórę można w warunkach domowych stosować także kosmetyki z kwasem glikolowym w nieco wyższym stężeniu 20-25 procent. Takie stężenie spowoduje już delikatny peeling skóry. Warto więc uważać przy skórze skłonnej do podrażnień lub ze zmianami chorobowymi. Zastosowanie kwasu w tym stężeniu może bowiem powodować delikatne podrażnienia, nie powinno jednak powodować oparzeń skóry ani poważniejszych negatywnych zmian na niej.

Kwas glikolowy o stężeniu 50-70 procent może powodować mocne podrażnienia skóry

W sprzedaży dostępne są też kosmetyki z kwasem glikolowym w bardzo wysokim stężeniu. Tego rodzaju kwas jednak warto stosować tylko pod kontrolą lekarza lub kosmetologa. W wielu gabinetach kosmetycznych wykonuje się różnego rodzaju zabiegi z wykorzystaniem kwasu glikolowego w tym stężeniu. Przyczynia się on do mocnego złuszczenia skóry. Gdy już się ona odbuduje, będzie nieco grubsza i dużo mniej podatna na uszkodzenia. Będzie też wyglądać zdrowiej i bardziej atrakcyjnie.