naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

Dieta Zdrowie

Jak podkręcić metabolizm?

Jak wiadomo nie jest możliwe zgubienie 10 kg w ciągu jednego dnia. Każdy organizm może bowiem tracić niepotrzebne kilogramy w określonym tempie. Nie wszyscy mają jednak świadomość, że można zrobić naprawdę bardzo dużo, by cały proces odchudzania był zdecydowanie bardziej efektywny. Jak podkręcić metabolizm?

Wprowadzenie treningu ze zmienną intensywnością

Warto zdawać sobie sprawę, że jednym z bardziej skutecznych sposobów na podkręcenie metabolizmu będzie wprowadzenie treningu ze zmienną intensywnością. Oczywiście nie muszą to być tabata czy interwały. Bardzo duża liczba osób, która dopiero zaczyna swoją przygodę z z treningami ma nie tylko słabszą kondycję, ale również zdecydowanie większą liczbę kilogramów do stracenia. W takiej sytuacji znacznie lepszą opcją będzie luźny trening. Pierwsze ćwiczenie rekomendowane jest wykonywać ze średnią intensywnością, następne na sto procent, a kolejne bardzo spokojnie by dać organizmowi odpocząć. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że taki trening może być wykonywany w formie marszobiegów.

Zadbanie o sen

Liczne badania potwierdzają, że sen ma ogromne oddziaływanie na figurę. Trzeba zdawać sobie sprawę, że niedobór snu nie tylko wpływa na obniżenie przemiany materii, ale również może sprawić, że dana osoba będzie pochłaniała zdecydowanie więcej jedzenia. Ponadto koniecznie trzeba podkreślić, że brak snu nie pozwala odpowiednio się zregenerować. Wpływa to z kolei na zdecydowanie mniej efektywne treningi. Lepszym rozwiązaniem będzie zatem w niektórych sytuacjach odpuszczenie ćwiczeń i pójście wcześniej położyć się spać.

Picie większych ilości wody

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że picie właściwej ilości wody jest nie tylko i wyłącznie zdrowe, ale również bardzo pomaga w odchudzaniu. Ponadto koniecznie trzeba podkreślić, ze osoby, które mają skłonności zarówno do puchnięcia, jak i zatrzymywania wody, powinny zdecydować się na wprowadzenie systematycznego picia wody do swojego życia. Niestety bardzo dużo ludzi bagatelizuje tą zasadę, gdyż wychodzi z założenia, że nie czuje pragnienia.