naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

Dieta Zdrowie

Zdrowotne właściwości aloesu do picia

Współczesny rynek gwarantuje nam dostęp do wielu ekologicznych produktów. W trosce o swoje zdrowie warto zorientować się, jakie produkty spożywać, aby poprawić funkcjonowanie organizmu. Możemy wybierać w całej gamie soków, koktajli, suplementów i odżywek. Jednym z bardzo wartościowych napojów jest sok z aloesu.

Wyjątkowe właściwości aloesu znane są już od wielu stuleci. Jego regularne spożywanie poprawia trawienie, usuwa zaparcia i przyspiesza przemianę materii. Z tego względu jest on szczególnie wskazany dla osób odchudzających się. Dodatkowo działa on dobrze na pH w żołądku, przez co może łagodzić objawy towarzyszące wrzodom. Inną zaletą, którą charakteryzuje się aloes do picia jest łagodzenie stanów zapalnych. W medycynie ludowej wykorzystywano sok z aloesu do opatrywania ran.

Aloes przyczynia się do wzrostu odporności organizmu. Warto spożywać jego sok zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dzięki temu znacznie ograniczymy prawdopodobieństwo zachorowania na przeziębienie lub grypę. Jego oczyszczające właściwości sprawią także, że nasze nerki i wątroba będą sprawniej działać. To z kolei sprzyja szybszemu usuwaniu toksyn z ciała. Oczywiście w sklepach znajdziemy nie tylko aloes do picia. Jest on często składnikiem kosmetyków. Nawilża skórę, tonizuje i jak już zostało wspomniane – łagodzi podrażnienia i przyspiesza leczenie ran. Możemy go znaleźć nawet w preparatach łagodzących skutki ukąszenia owadów.

Jeżeli zdecydujemy się na picie soku z aloesu, to powinniśmy przestrzegać zalecanej dawki. Osoby cierpiące na choroby nerek, jelit lub będące w ciąży, powinny dodatkowo zasięgnąć porady lekarskiej. Czasami sok ten może być niewskazany. Osoby zdrowe mogą jednak spokojnie spożywać sok z aloesu i cieszyć się jego zdrowotnymi właściwościami. Warto kupować ten rodzaj suplementów u pewnych i sprawdzonych producentów. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że zakupiony sok jest ekologiczny. Najlepiej sprawdzać, czy ma specjalne certyfikaty. Na jakości suplementów nie opłaca się oszczędzać.