naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

Jak dopasować spodnie do figury
Moda

Jak dopasować spodnie do figury?

Jeśli kochasz nosić spodnie, prawdopodobnie masz ich w swojej szafie całe mnóstwo. Czy jednak zastanawiałaś się nad tym, jaki krój spodni jest odpowiedni dla twojej figury? Zwykle ubrania wybieramy biorąc pod uwagę to, jak w nich wyglądamy. Czasem jednak nie potrafimy samodzielnie dostrzec, że coś jest nie tak. Jak wybrać spodnie do figury?

Spodnie dla figury gruszki

Kobiety o figurze gruszki, a zatem z szerszymi biodrami i drobną budową ramion i biustu, powinny wybierać spodnie damskie o prostym kroju. Bez zwężających się nogawek czy też tak zwanych Balladynek. Dzięki temu mogą w łatwy sposób wyrównać lekko zachwianą równowagę swojej figury. W przypadku gruszek świetnie sprawdzą się także spodnie z rozszerzanymi nogawkami.

Dobór spodni dla klepsydry

Figura klepsydry to właściwie ideał – jeśli jesteś posiadaczką takiego ciała, prawdopodobnie wiele kobiet ci zazdrości. Właściwie każdy typ spodni będzie wyglądać na tobie doskonale. Nie musisz zatem skupiać się na tym, co poprawia twoją figurę. Jej bowiem poprawiać nie trzeba. Pamiętaj, że talia to twoja największa zaleta. Dlatego wybierając spodnie, staraj się ją podkreślić.

Spodnie dla „jabłka”

Kobiety o budowie typu jabłko charakteryzują się dość dużym brzuchem i szerokimi ramionami, jednak wąskimi biodrami i łydkami. Nogi są zatem ich wielką zaletą. Aby podkreślić ich piękno, koniecznie wybierz proste spodnie zwężane ku dołowi. Rurki, skinny jeans – to właśnie idealne spodnie dla ciebie. Zrezygnuj zaś z krojów typu oversize.

Idealne spodnie dla kolumny

Kobiety bez wyraźnego wcięcia w talii, z wąskimi biodrami i ramionami, to właśnie kolumny. W ich przypadku dobór spodni także nie jest zbyt trudny. Kolumny mają często atletyczną, szczupłą figurę i to stanowi ich ogromną zaletę. Tak naprawdę jedyną rzeczą, o której możesz pomyśleć podczas wyboru, jest stworzenie złudzenia wcięcia w talii. Jeśli chcesz tego dokonać, wybierz jeansy z wysokim stanem i całość stylizacji wykończ paskiem. Doskonale będziesz wyglądać także w rurkach oraz spodniach z niskim stanem.

Jak zatem widzisz, wybór spodni do figury wcale nie jest tak trudny. Wystarczy pamiętać o swoich zaletach i próbować je podkreślić za pomocą ubioru. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat eleganckich i codziennych rozwiązań w damskiej szafie, zajrzyj na stronę Bialcon.pl.