naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

Lifestyle Uroda

Kąpiel czy prysznic – co jest lepsze dla naszej skóry?

Można powiedzieć, że dzielimy się na dwie grupy – fanów kąpieli i fanów prysznica. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Jednak warto popatrzeć na nie z nieco innej perspektywy, niż tylko to, co jest dla nas wygodniejsze. Mowa tu o kwestii wpływu na naszą skórę. Co jest dla niej lepsze – prysznic czy kąpiel? Ten temat poruszymy w naszym artykule, a także pokażemy najlepsze kosmetyki do mycia ciała, które na pewno Ci się sprawdzą! Zapraszamy do lektury!

W czym prysznic jest lepszy od kąpieli?

Z pewnością bardziej ekologiczną opcją, a także i ekonomiczną, jest prysznic. Zużywamy mniej wody i tym samym nie marnujemy jej. Prysznic może być też dostosowany do naszych potrzeb. W upalne dni da nam wytchnienie swoim chłodem, a w te zimniejsze możemy się pod nim rozgrzać. Prysznic jest też wygodną opcją, aby szybko umyć całe ciało, a także włosy.

W czym kąpiel jest lepsza od prysznica?

Choć nie jest zbyt ekonomiczna, to ma dobry wpływ na naszą skórę. Oczywiście nie można z tym przesadzać i leżeć cały dzień w wannie! Jednak relaks w ciepłej wodzie z odpowiednimi kosmetykami może zmiękczyć naszą skórę i ją odżywić. Takie ciało łatwiej jest ogolić bez podrażnień, a także usunąć zrogowaciały naskórek. Warto wykorzystać ten czas na pełne wyciszenie i pewnego rodzaju SPA. Możemy nałożyć maseczkę na twarz, na włosy i odpocząć po ciężkim dniu. Ciepła woda z pewnością rozluźni spięte mięśnie.

Jakie kosmetyki najlepiej używać do mycia ciała?

Przede wszystkim warto mieć odpowiedni żel do mycia ciała, który będzie nawilżał skórę. Ważne też, aby mieć osobny żel do higieny intymnej. Do golenia ciała przydaje się pianka, która ułatwi cały proces, a także zabezpieczy przed podrażnieniami. Propozycje najlepszych kosmetyków znajdziesz na http://www.senseofbeauty.pl. Warto też od czasu do czasu robić peeling ciała, na przykład kawowy. Skóra będzie znacznie gładsza i miękka. Jeśli lubisz kąpiele, to koniecznie kup kule albo sól, które sprawią, że będziesz jeszcze bardziej zrelaksowana.

Zimna czy ciepła woda? Co jest lepsze dla naszej skóry?

Warto pomyśleć także o odpowiedniej temperaturze wody. Tak naprawdę i ciepła, i zimna mają pozytywny wpływ na skórę. Jednak sprawdzają się w innych przypadkach! Ciepła woda otwiera pory, a także rozluźnia mięśnie. Z kolei zimna woda poprawia kondycję naszej skóry, a także jest skuteczna w walce z cellulitem! Warto więc brać zarówno ciepłe kąpiele, jak i zimne prysznice!