naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

Zdrowie

Abonament medyczny – 5 powodów, dla których warto go mieć

Coraz więcej Polaków posiada prywatne abonamenty medyczne. Oto 5 najważniejszych powodów, dla których warto zdecydować się na jego wykupienie!

1. Dostęp do wielu lekarzy, w tym specjalistów

Prywatny abonament medyczny daje możliwość korzystania z usług wielu lekarzy, w tym także lekarzy specjalistów. W zależności od wariantu, abonament może oferować nielimitowane wizyty lub też ograniczoną liczbę konsultacji.

W ramach abonamentu tego rodzaju można otrzymać wsparcie specjalistów w takich dziedzinach medycyny, jak: interna, pediatria, alergologia, ginekologia, kardiologia, endokrynologia, pulmonologia, nefrologia, gastrologia, urologia, w także wielu innych.

2. Brak długich kolejek

Dobra przychodnia prywatna w Warszawa oraz w innych miejscowościach w Polsce może zapewnić swoim pacjentom szybszy dostęp do lekarzy specjalistów niż NFZ

Wobec tego, wykupiony abonament pozwala na dostanie się do specjalisty znacznie szybciej – nawet w przeciągu paru dni od rejestracji.

3. Diagnostyka w cenie

Abonament medyczny może także obejmować różnego rodzaju usługi diagnostyczne, które pomagają w ocenie stanu zdrowia pacjenta.

Wśród nich znajdują się badania krwi, badania moczu, badania EKG, badania USG, a także inne badania diagnostyczne.

4. Niższe koszty leczenia

Wielu Polaków, chociaż posiada opłacone ubezpieczenie zdrowotne na NFZ, i tak decyduje się na korzystanie z usług prywatnych przychodni w Warszawie i innych miastach.

Poprzez wykupienie abonamentu medycznego koszty prywatnego leczenia mogą zostać obniżone, co przy regularnych wizytach może przełożyć się na duże oszczędności. Zdarza się, że abonament zwraca się już po jednej wizycie!

5. Dodatkowe zniżki na usługi medyczne

Pacjenci posiadający wykupiony abonament medyczny w prywatnych przychodniach mogą również otrzymać dodatkowe zniżki na procedury, na przykład na leczenie stomatologiczne, rehabilitację, dalszą diagnostykę, która wymaga wyższych kosztów.

Podsumowując, posiadanie abonamentu medycznego ma wiele zalet. Warto pomyśleć o jego wykupieniu!