naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

Uroda

Oczyszczanie twarzy bez naruszania bariery hydrolipidowej

Po oczyszczaniu twarzy wiele osób odczuwa ściągnięcie i podrażnienie. Zazwyczaj mamy wtedy potrzebę natychmiastowego nałożenia kremu. Niestety, jest to sygnał od naszej skóry, że została naruszona bariera hydrolipidowa.

Oczyszczanie twarzy

To pierwszy krok do pogorszenia się stanu cery – wystąpienia niedoskonałości, rozszerzonych porów i przetłuszczania się skóry. Prawidłowe oczyszczanie twarzy powinno być przeprowadzone tak, abyśmy nie czuli żadnego dyskomfortu. Wybierajmy kosmetyki do pielęgnacji twarzy oparte na łagodnych detergentach. Jeśli po umyciu twarzy skóra jest nieprzyjemnie ściągnięta i napięta, to znak, żeby zmienić kosmetyki myjące. Czasem wyjściem będzie również wypróbowanie nowego typu kosmetyku.

Pianka lub emulsja

Zamiast klasycznego żelu warto spróbować pianki lub emulsji. Pamiętajmy też, żeby nie myć twarzy klasyczny mydłem w kostce. Te produkty mają pH dużo wyższe od pH naszej skóry. Po myciu twarzy mydłem wymagana jest tonizacja. Nasza skóra nie lubi gwałtownych skoków pH, dlatego ważne jest, żeby wybierać preparaty myjące o odczynie jak najbardziej zbliżonym do naszej cery.

obliczasrebra.pl