naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

Zioła na potencję i libido
Zdrowie

Zioła na potencję i libido — na jakie warto stawiać?

Na sprawność seksualną wpływa wiele czynników. Spadek libido i problemy z potencją mogą mieć różne przyczyny – np. być wynikiem stresu, czy niezdrowego trybu życia, lecz pojawiają się też z wiekiem. Mężczyźni którzy zmagają się z zaburzeniami potencji, najczęściej sięgają po leki. Warto jednak przed kupnem środków farmakologicznych spróbować naturalnych sposobów takich jak zioła, ponieważ często przynoszą one pozytywne efekty. Na jakie warto stawiać? Podpowiadamy. 

Sok z granatu na potencję i libido

Pozyskiwany z granatu sok ma orzeźwiający smak. Jego właściwości odkryli już starożytni lekarze, dlatego w tradycyjnej medycynie tybetańskiej był najważniejszym składnikiem preparatów na potencję. Związki, które występują w tym produkcie, zmniejszają zaburzenia erekcji i poprawiają doznania. Ma on pozytywny wpływ również na inne układy w organizmie człowieka — warto stosować go w przypadku kłopotów z nadwagą, cukrzycą, nadciśnieniem, czy zaburzeniami hormonalnymi. 

Żeń-szeń na potencję i libido

Żeń-szeń poprawia czynność gruczołów wydzielających hormony, ale również organów wewnętrznych. Zwiększa syntezę tlenku azotu — związek ten jest istotny podczas erekcji ze względu na to, że wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych w ciałach jamistych członka. Dzięki temu umożliwia zwiększenie napływu krwi do prącia. Żeń-szeń wykazuje również właściwości przeciwstresowe i działa pobudzająco. Nie powinny go jednak używać osoby z nadciśnieniem tętniczym, chorobą wieńcową, a także zaburzeniami rytmu serca. Zioła tego nie należy stosować również dłużej niż dwa miesiące ze względu na jego pobudzające działanie. 

Miłorząb japoński na potencję i libido

Miłorząb japoński jest bogaty we flawonoidy, które wzmacniają erekcję i popęd płciowy. Podobnie jak żeń-szeń, wyciąg z tej rośliny zwiększa dostępność tlenku azotu, przyczyniając się do pojawienia się i utrzymania erekcji. Zioło to umożliwia również rozluźnienie naczyń mięśni gładkich, dzięki czemu zwiększa szanse na szybkie osiągnięcia wzwodu. Zioła na potencję i libido znajdziemy na: https://www.izielnik.pl/ziola-na-potencje-i-libido

Lubczyk na potencję i libido

Kolejnym ziołem, po które warto sięgnąć w przypadku problemów z potencją i libido, jest lubczyk. Z tego powodu roślina ta jest składnikiem wielu suplementów diety wspomagających aktywność seksualną zarówno kobiet jak i mężczyzn. Na jej pozytywne działanie mają wpływ właściwości rozkurczające lubczyku. Może być on stosowany również jako afrodyzjak podczas przygotowywania potraw.

Artykuł sponsorowany