naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

Uroda Zdrowie

Masło shea dla każdego

Masło shea jest obecnie jednym z najczęściej używanych produktów w kosmetologii. Znane także jako masło karité, masło shea z powodzeniem wpasowuje się w skład praktycznie każdego kosmetyku. Dodawane jest zatem do kremów, balsamów, a także innego rodzaju produktów, stosowanych przede wszystkim na skórze.


Podstawową właściwością masła shea jest bowiem jego odżywcze działanie na skórę, które zostało już szeroko przetestowane i poznane. Masło shea radzi sobie dobrze także gdy chodzi o włosy. Wiele szamponów jest obecnie produkowanych z dodatkiem masła shea. Dzięki temu włosy stają się miękkie i lepiej odżywione, a także nabierają pewnego połysku.

Czym tak właściwie jest masło shea?

Otóż jest to nic innego jak olej, który jest wydobywany z nasion pewnego afrykańskiego gatunku drzewa o nazwie Masłosz Parka. Masło shea zazwyczaj występuje w formie twardego masło o charakterystycznym, beżowym zabarwieniu. Masło shea szybko jednak traci swoją formę i wystarczy tylko odrobina ciepła aby przekształciło się z powrotem w olej.


Skład masła shea opływa w substancje odżywcze. Są to przede wszystkim witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, czyli witamina A i witamina E. Obie są znane ze swoich drogocennych właściwości gdy chodzi o skórę i włosy. Oprócz tego masło shea pomaga gdy chodzi o podrażnienia skóry. Przyspiesza bowiem proces gojenia się. Jest też świetnym dodatkiem do kremów nawilżających lub ochronnych przed zimnem.

Dodatek masła shea do takiego kosmetyku zapewnia, że skóra będzie doskonale odżywiona i chroniona przed trudnymi warunkami. Na dodatek masło shea jest też znane ze swoich właściwości odmładzających. Dlatego też często dodaje się je do kremów przeciwzmarszczkowych. Doskonale odżywia skórę i wzmacnia jej strukturę, dzięki czemu pomaga w utrzymywaniu jej świeżego i młodego wyglądu.


Jeżeli zatem ktoś kupuje sobie kosmetyki i widzi masło shea jako jeden ze składników, to na pewno powinien zdecydować się na ten zakup. Spośród wielu różnego rodzaju substancji, masło shea jest jednym z największych darów natury.