naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

Moda

Dlaczego warto kupować sukienki z bawełny organicznej

Bawełna ekologiczna stała się ostatnio modną tkaniną. Nie bez przyczyny. Jak sama nazwa wskazuje, przyczynia się ona do ochrony środowiska, a jej uprawa odbywa się w legalnych miejscach pracy, bez wyzysku. Dodatkowo ma zbawienny wpływ na skórę i jest polecana alergikom. Sukienki z bawełny organicznej będą świetną opcją dla świadomych konsumentek, chcących postawić na naturalną i wytrzymałą garderobę.

Koniec z podrażnieniami skóry!

Ubrania wytwarzane w całości z tkanin syntetycznych, jak np. poliester, są bardzo złym wyborem. Skóra nie ma możliwości oddychać i pojawia się problem z nadmierną potliwością czy wypryskami. Styczność ze sztucznym ubraniem od razu odczuwają też kobiety, które są alergikami. Zaobserwować mogą już po kilku godzinach noszenia takiej odzieży wysypkę, zaczerwienienia, czy podrażnienia. Trudno jest zatem kupić coś, co będzie wyglądało elegancko, kobieco i będzie miało naturalny skład. Alternatywą dla niskiej jakości wyrobów są sukienki z bawełny organicznej.

Bawełna organiczna a klasyczna

Czym wyróżnia się bawełna ekologiczna? Warto rozwinąć kilka informacji zawartych we wstępie. Przede wszystkim uprawiana jest na żyznej glebie, która nie jest nawożona sztucznymi chemikaliami bądź pestycydami. Dzięki temu niebezpieczne substancje nie przenikają do wód gruntowych i nie zatruwają znacznie większej powierzchni, niż sam teren upraw. Co więcej, o bawełnę dbają pracownicy, którzy nie są wyzyskiwani. A jest to proceder bardzo znany i na nieszczęście nadal praktykowany. Kolejną zaletą tej tkaniny jest wytrzymałość włókna – dużo większa, niż w przypadku tradycyjnej bawełny. To również skutek naturalnych metod uprawy.

Postaw na komfort noszenia

Nie od dziś wiadomo, że ubrania bawełniane są przewiewne i pozwalają skórze oddychać. Oprócz tego są także niebywale miękkie. Sukienki z bawełny organicznej pozwolą poczuć się kobietom komfortowo i odczuć wysoką jakość poprzez kontakt z ciałem. Warto również zaznaczyć, że takie produkty są świetne dla wegan i wegetarian. Nie można też zapomnieć o tym, że farbowanie ręcznie zbieranej i czyszczonej bawełny dokonywane jest za pomocą nieszkodliwych barwników. Nie pochodzą one od zwierząt ani nie mają chemicznych, szkodliwych składów.

Jak rozpoznać bawełnę ekologiczną?

Sukienki z bawełny organicznej sprzedawane są w specjalnych sklepach internetowych, ale też coraz częściej w popularnych sieciówkach. Jeżeli chcemy dokonać zakupu stacjonarnie, to należy czytać metki oraz skład. Zazwyczaj ubrania stworzone z takiej bawełny są dobrze oznaczone i posiadają certyfikaty jakości. W składzie pojawiają się takie wyrazy jak „eco” czy „organic cotton”. Z łatwością można rozróżnić tę odzież od azjatyckich tanich wyrobów.

Bawełna eco to nie tylko pomoc środowisku i rozwiązanie problemów skórnych. To również inwestycja, ponieważ takie ubrania można nosić znacznie dłużej, niż obecnie dostępne propozycje w sklepach. Sukienki z bawełny organicznej nie trzeba będzie oszczędzać, nawet pod kątem częstego prania. Zatem warto poszukać wymarzonych fasonów i cieszyć się nimi przez długie lata.