naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

laminacja brwi co to
Uroda

Laminacja brwi – co to za zabieg?

Gęste i wyraźne brwi to doskonała oprawa oczu. Oprócz takich metod jak henna czy makijaż permanentny, coraz większą popularnością cieszy się laminacja brwi. Dzięki temu zabiegowi włoski nie wymagają dodatkowej stylizacji, są odżywione i zawsze uczesane.

Laminacja brwi co to za metoda?

Mocne, grube brwi to trend, który od kilku sezonów utrzymuje się na wybiegach topowych projektantów i w magazynach modowych. Ważne, by efekt końcowy nie był zbyt przerysowany ani karykaturalny – stawiamy na podkreślenie naturalnego piękna. Alternatywą dla makijażu jest wykonanie zabiegu, który pozwoli utrzymać pożądany efekt nawet przez dwa miesiące. Jeśli zastanawiasz się: laminacja brwi co to takiego i jak to działa, oto kilka podstawowych informacji.

Zabieg laminacji przeprowadza się poprzez nakładanie specjalnego preparatu zawierającego kwas tioglikolowy. Jego działanie polega na rozrywaniu wiązań dwusiarczkowych włosa, dzięki czemu włoski stają się bardziej plastyczne i podatne na układanie. Na tak przygotowane łuski włosa, stosuje się silnie regenerujące odżywki, zawierające keratynę i olejki roślinne. Pozwala to osiągnąć efekt wyraźnie podkreślonych, schludnych i wypielęgnowanych brwi. Podobnie wykonuje się trwałą ondulację czy keratynowe prostowanie włosów.

Laminacja brwi co to daje?

Laminacja sprawi, że brwi będą wyraźniejsze i optycznie zagęszczone. Ujarzmione włoski są zaczesane do góry i rosną w jednym kierunku, co pozwala utrzymać zgrabny kształt łuków bez konieczności korzystania z żelu do stylizacji. Świeży i naturalny efekt powoduje, że laminacja cieszy się dużą popularnością.

Jeśli zastanawiasz się, laminacja brwi co to za koszt? Nie ma powodu do obaw. Ceny zabiegu wahają się między 100 a 200 złotych. Wiele salonów oferuje klientkom korzystne pakiety obejmujące laminowanie, regulację i stylizację brwi. Połączenie laminacji i farbowania brwi henną to świetne rozwiązanie dla osób, których naturalne włoski są jasne i delikatne. W ten sposób można podkreślić oprawę oczu bez konieczności wykonywania makijażu.

To, jak długo utrzyma się efekt laminacji zależy od indywidualnych czynników, takich jak podatność włosków na działanie preparatu czy tempo ich wzrostu. Zazwyczaj jest to okres miesiąca do dwóch.

Laminacja brwi co to znaczy dobry salon?

Chociaż efekty laminacji nie są permanentne, warto wybrać doświadczony salon. Nieumiejętnie wykonany zabieg może doprowadzić do podrażnienia skóry i oczu, a włoski zostawić uszkodzone i łamliwe. Najlepszą rekomendacją będą pozytywne opinie klientek oraz polecenia otrzymane tzw. pocztą pantoflową.