naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

Lifestyle Moda

Jak nie zwariować, planując ślub?

Własny ślub to dla wielu osób najważniejszy dzień w życiu, wyczekiwany, wyśniony, jest spełnieniem najskrytszych marzeń. Szczególnie kobiety, czekają na ten jedyny, wyjątkowy dzień z utęsknieniem, jednocześnie pragnąc, aby ślub i wesele były dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Kiedy na palcu kobiety, pojawi się nareszcie pierścionek zaręczynowy, a szczęśliwi narzeczeni ustalą datę ślubu, wtedy rozpoczyna się prawdziwą przygoda i jednocześnie, dla wielu, ogromne wyzwanie. Organizując ślub i wesele, często na początku nie zdajemy sobie sprawy, jak wielu rzeczy musimy dopilnować, jakie czekają nas koszty i o ile szczegółów powinniśmy zadbać. Przygotowania do wesela należy rozpocząć minimum rok, przed planowaną datą ślubu.

Jest to optymalny czas, pozwalający na zorganizowanie ślubu i wesela. Tym, o czym musimy pomyśleć na samym początku, jest ustalenie budżetu oraz motywu przewodniego ślubu. Świadomość, ile pieniędzy możemy przeznaczyć na własny ślub, determinuje wszystkie następne decyzję, między innymi listę gości, wybór sali, dekoracji.

Motyw przewodni również należy wybrać możliwie szybko, ponieważ kolory, na jakie się zdecydujemy, będą występowały na wielu elementach podczas ślubu i wesela. Chodzi tutaj o elementy garderoby, ale także zaproszenia, winietki i zawieszki na alkohol, jak również dekoracje i kwiaty. W kolejnym kroku powinniśmy sporządzić listę gości, bowiem od niej zależy wielkość sali, jaką wybierzemy.

W przypadku bardzo dużej liczby gości, nawet najpiękniejsza, ale za mała sala, niestety nie będzie wchodziła w grę. Na około pół roku przed ślubem najlepiej rozpocząć poszukiwania sukni ślubnej. Że względu na to, że poszukiwania tej wymarzonej mogą zająć sporo czasu, nie powinniśmy robić tego na ostatnią chwilę. Jest to także dobry czas na wybranie florysty i ustalenie z nim szczegółów dekoracji.

Należy pamiętać, aby koniecznie wybrać się na makijaż próbny i próbna fryzurę, najlepiej w dniu przymiarki sukni, aby sprawdzić, czy elementy wizerunku tworzą spójną całość.