naturvita.pl

Dieta, Uroda, Zdrowie, Natura

Moda Uroda

Soczewki kolorowe

W dobie dzisiejszych czasach zmiana wyglądu nie wiąże się z niczym zaskakującym. Oczywiście wiele osób decyduje się na drastyczne metody w postaci zabiegów lub operacji plastycznych, ale gro osób wciąż stawia jedynie na gadżety. Jednym z nich są soczewki kolorowe, które doskonale wpływają na zmianę wizerunku nie zmieniając twarzy na zawsze, a jedynie na czas ich założenia.

Dawniej zakup kolorowych soczewek wiązał się z wydaniem naprawdę dużych pieniędzy i nie było istotne, czy kupujemy soczewki korygujące zabarwione na wymarzony kolor, czy tak zwane zerówki. Nie zawsze też po zakupie takich soczewek można się było faktycznie zdecydować na ich założenie ze względu na podejrzaną sztywność materiału. W tej chwili ze względu na liczne kontrole i atesty trudno jest trafić na soczewki wadliwe – chyba, że kupujemy je od kompletnie nieznanego producenta tylko po to, aby niepotrzebnie zaryzykować.


Kolorowe soczewki to już nie tylko element przebrania – to czasami codzienny element ubioru i, tak jak farbowane włosy, coś tak naturalnego, że mało kto się temu dziwi. Trudno jest być może przekonać się do trwałej zmiany wizerunku w ten sposób, ale eksperymentowanie jest bardzo kuszące, a to akurat jest bardzo nieinwazyjny sposób na sprawdzenie, czy taka zmiana nam posłuży, czy też nie.


Soczewki kolorowe to nic innego, jak odpowiednio barwione szkła kontaktowe, które mogą być korygujące bądź nie. To, że są one barwione nie oznacza, że mają lepsze bądź gorsze właściwości niż standardowe soczewki – w tej chwili każdy produkt tego typu jest produkowany według odgórnych ustaleń, które mają na celu zapewnienie konsumentom bezpieczeństwa i maksimum komfortu. Kupując więc produkt tego typu u znanego, cenionego producenta możemy mieć pewność, że nie dosyć, że nie stracimy fortuny to jeszcze nasze oczy będą bezpieczne. I zupełnie inne.


Kto z nas nie marzył kiedyś o posiadaniu intensywnie zielonych, kocich oczu? Być może nasza uroda aż się o nie prosi. Warto spróbować – niewiele nas to będzie kosztować.